صفحه اصلي  |  درباره ما  |  حضور بين‌المللي  |  تماس با ما  |  English

جستجو در سايت:

 

يادداشت

نخستین شماره سال جدید در پایان نه سال فعالیت مداوم و انتشار نود و نهمین شماره نشریه  فناوری  و توسعه صنعت بسته بندی، پیش روی شماست. هم زمان با نمایشگاه صنایع غذایی، کشاورزی و صنایع وابسته، آگروفود تهران در خردادماه، یکصدمین محصول این مجموعه با تدارکی ویژه در اختیار مخاطبان همیشه همراه نشریه قرار خواهد گرفت.

ادامه مطلب >>

كتاب


براي تهيه كتاب با شماره تلفنهاي
۶۶۴۶۲۹۰۳ - ۶۶۴۶۲۹۳۳
تماس بگيريد.

ويژه‌نامه PET

شماره چهل - سال هفتم - اردیبهشت ماه ۱۳۹۳ويژه‌نامه دنياي كارتن

سال اول - شماره پنجم

 

نسخه قابل چاپ
مجله فناوري و توسعه صنعت بسته‌بندي - نهال صنعت چاپ در نمايشگاه کتاب تهران

نهال صنعت چاپ در نمايشگاه کتاب تهران


اگرچه گذر بازديدکنندگان از نمايشگاه کتاب به سالن صنعت چاپ نمي افتد تا از آخرين دستاوردهاي مربوط به توليد کتاب آگاه شوند اما متوليان چاپ کتاب و صنايع وابسته به آن، بازديد از اين سالن را از دست ندهند.

يکي از مشکلات سالن صنعت چاپ در بيست و هفتمين نمايشگاه بين المللي کتاب اين است که مکان اين سالن در منطقه اي دور از شبستان و در ضلع جنوبي مصلي امام خميني(ره) قرار دارد، به طوري که يکي از راهنمايان نمايشگاه که بلندگوي کوچکي را يدک مي کشيد و وظيفه راهنمايي بازديدکنندگان را داشت، اطلاع دقيقي از مکان اين سالن نداشت.

اگر از ايستگاه متروي شهيد بهشتي وارد نمايشگاه کتاب مي شويد، براي رفتن به سالن صنعت چاپ بايد از غرفه هاي تبليغاتي و خوراکي گذر کنيد و زماني که گنبد بزرگ مصلي را ديديد به سمت چپ برويد تا به اين سالن برسيد.

برازش گفت: دومين سال است که سالن صنعت چاپ را تجربه مي کنيم و اگرچه دير به ما اعلام کردند و نصف جاي پارسال را به ما دادند ولي ما هم تلاش کرديم تا در حد بضاعت و در طول دو هفته سالن را آماده کنيم.

وي به برنامه هاي اين سالن اميدوار بود و اينده خوبي را براي آن پيش بيني مي کرد. چون نتيجه چنين تلاش هايي در طول ساليان به بار خواهد نشست.

البته تلاش دست اندرکاران اين سالن را نبايد فراموش کرد تا به هر شکلي توجه بازديدکنندگان و قشرهاي تخصصي را به اين سالن جلب کنند. مثلا يکي از مسئولاني که در رفت و آمد ميان غرفه ها بود، از ارسال سه هزار پيامک در يک روز براي ناشراني در بيست و هفتمين نمايشگاه کتاب خبر داد.

علاوه بر اطلاعاتي که برازش درباره سالن صنعت چاپ ارائه کرد، آگاهي از بعضي مطالب مربوط به اين حوزه شنيدني است. مثلا اين که فقط پنج درصد چاپ در جهان به کتاب اختصاص دارد.

برازش گفت: درحدود 80 درصد چاپ دنيا مربوط به غيرکتاب است و طبق آمار جهاني چاپ کتاب در حد پنج درصد، چاپ نشريات، مجلات و روزنامه ها تقريبا 15 درصد است.

مديرکل چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي درباره وضعيت صنعت چاپ درايران گفت: حدود 10 درصد از صنعت چاپ به کتاب اختصاص دارد و 20 درصد نيز مربوط به نشريات، مجلات و روزنامه هاست و 70 درصد نيز به غيرکتاب اختصاص دارد.

با توضيحات مديرکل دفتر امور چاپ وزارت ارشاد به اين نتيجه رسيدم که سالن صنعت چاپ به صورت تخصصي فعاليت مي کند و جايي براي عموم مردم و بازديدکنندگان نمايشگاه کتاب نيست، هرچند اطلاع پيدا کردن از نحوه چاپ کتاب و آشنايي با آخرين پيشرفت هاي علمي در اين زمينه براي هر يک از دوستداران کتاب خالي از لطف نيست و قطعا مفيد خواهد بود.
در اين سالن مي توانيد از بخش هاي زير بازديد کنيد:

غرفه چاپ ديجيتال
غرفه آثار برتر جشنواره ملي صنعت چاپ
کتابخانه تخصصي
آشنايي با مواد اوليه چاپ

نقل مطالب با حفظ حقوق معنوي مجله و با اشاره به مشخصات كامل مقاله بلامانع است.
 

شماره آينده
شماره پياپي ۱۰۰ - سال دهم - ارديبهشت ‌ماه ۱۳۹۳


شماره جديد
شماره پياپي ۹۹ - سال دهم - فروردين‌ماه ۱۳۹۳


صفحات زرد
صفحات زرد - شماره پياپي ۹۹ - سال دهم - فروردين‌ماه ۱۳۹۳


East AfriPack 2014
آذر هولوگرام
صفحه اصلي  |  درباره ما  |  اشتراک  |  تبليغات  |  نقشه سايت  |  تماس با ما

© کليه حقوق اين سايت متعلق به مجله
فناوري و توسعه صنعت بسته بندي مي‌باشد.