صفحه اصلي  |  درباره ما  |  حضور بين‌المللي  |  تماس با ما  |  English

جستجو در سايت:

 

يادداشت

نخستین شماره سال جدید در پایان نه سال فعالیت مداوم و انتشار نود و نهمین شماره نشریه  فناوری  و توسعه صنعت بسته بندی، پیش روی شماست. هم زمان با نمایشگاه صنایع غذایی، کشاورزی و صنایع وابسته، آگروفود تهران در خردادماه، یکصدمین محصول این مجموعه با تدارکی ویژه در اختیار مخاطبان همیشه همراه نشریه قرار خواهد گرفت.

ادامه مطلب >>

كتاب


براي تهيه كتاب با شماره تلفنهاي
۶۶۴۶۲۹۰۳ - ۶۶۴۶۲۹۳۳
تماس بگيريد.

ويژه‌نامه PET

شماره چهل - سال هفتم - اردیبهشت ماه ۱۳۹۳ويژه‌نامه دنياي كارتن

سال اول - شماره پنجم

 

پودر شستشوي لباس

در بسته بنديِ تماميِ پودرهاي شستشويِ لباس، چند مشکل وجود دارد يکي از آنها اين است که وقتي دريچه‌ي خروجيِ پودر را فشار مي دهيم، به طرف داخل فرو مي رود و بيرون نمي آيد و بيرون آوردنِ آن نيز به دليلِ وجودِ دانه هاي پودر در پشتِ آن که مقداري هم از داخل به آن چسبيده اند، معذوريت دارد.

ادامه >>


نوار بهداشتي

عرضه‌ي نوار بهداشتي توسطِ خرده فروشها به اين صورت است که وقتي خانم ها به سوپر مارکتهاي کوچک مراجعه مي کنند و از فروشنده که هميشه هم آقايان هستند، درخواستِ نوار بهداشتي مي کنند اين رفتار با توجه به فرهنگِ تعصبي ايرانيها، خيلي از خانم ها را با معذوريت و خجالت، مواجه مي کند.

ادامه >>


دستمال کاغذي توالت

دستمالِ کاغذيِ توالت، هميشه يا در بسته بنديِ لفافه است يا در آويزهاي پلاستيکي روي ديوار و يا بر روي ميزها و داخلِ کشوها رها شده است. اين ابتکار که بطور کلي هدف و منظورش بسته بندي و قرار دادنِ رولِ دستمال کاغذيِ توالت در بسته هاي مقوايي است و...

ادامه >>


ايده هايي در قامت اختراع !

بهنام محمدزاده، جوان 32 ساله اي است که تحصيلات خود را در رشته مکانيک در سطح کارشناسي انجام داده و پس از آن رشته طراحي صنعتي را دنبال کرده است. بهنام عضو انجمن مخترعين کشور است در حالي که 26 اختراع به ثبت رسانده است. از جمله اختراعاتي که وي به ثبت رسانده مي توان به تجهيزات ويژه نابينايان، ترازو و کفش نابينايان، غلطک طراحي، قندشکن مدرن، آنتي باکتريال يخچال، آنتي باکتريال نوري، شيرآلات چند منظوره، شعله پوش محافظ جان و... اشاره کرد.

ادامه >>


بسته‌بندي صادراتي خرما (1)

ايران در حال حاضر از نظر توليد خرما جزو چهار کشور اول جهان است اين در حاليست که از نظرارزش صادراتي در رتبه پاييني در مقايسه با ساير کشورهاي صادر کننده قرار دارد که يکي ازدلايل مهم آن اينست که از نظر کيفيت و زيبايي بسته بندي خرماي ايران در بين کشورهاي توليد کننده و صادر کننده در آخرين رتبه ها قرار دارد.

ادامه >>


بسته‌بندي صادراتي خرما (2)

از آنجايي که کشورهاي متقاضي خريد خرماي ايران خواستار خريد خرما در اندازه هاي کوچکند، بسته هاي زير در راستاي اين هدف پيشنهاد ميگردد.
 

ادامه >>


بسته‌بندي صادراتي خرما (3)

اين بسته بندي شامل سبد حصيري با گنجايش حدود پنجاه خرما است که در داخل مکعبي از جنس پلي استايرن قرار ميگيرد. بسته شفاف رويت خرما را سبب ميشود و مشتري را به خريد ترغيب ميکند.

ادامه >>


بيوديزاين در بسته بندي لامپ

واژه بيونيک نخستين بار در سال 1959 توسط جي اي.استيل امريکايي به کار برده شد. تعريف وي از بيونيک بسيار ساده بود، بيونيک علم سيستم هايي است که شالوده سيستم هاي زنده است.

ادامه >>


بسته بندي عسل يك نفره

توليد ظروف تک نفره براي بسته بندي عسل، مربا، کره و... در فرآيند ترموفرمينگ، با شکل دهي حرارتي ورق هاي پلاستيکي ميسر مي گردد. آن چه تا امروز به عنوان بسته بندي هاي تک نفره در کشور مشاهده شده است، داراي ظاهري همگون و يکنواخت بوده و خلاقيتي در طراحي آن انجام نگرفته است.

ادامه >>


بسته بندي مفيدتر جهت تخم مرغ

تخم مرغ يکي از مواد پر مصرف در کشور ما مي باشد که به خاطر برخي ويژگي هاي ظاهري از هر 30 عدد تخم مرغ 4 عدد هنگام حمل و نقل از بين مي رود البته با استفاده از بسته بندي هاي جديد مشکل هدر رفتن اين محصول از بين رفته اما مسئله ديگر که همان حمل و نقل آسان براي مصرف کننده مي باشد هنوز جاي بررسي دارد.
 

ادامه >>


طراحي جديد بطري هاي آب معدني با رويکرد جذابيت و استفاده راحت تر

آب معدني و آب شرب بعنوان يکي از نياز هاي اساسي روز مره انسان و استمرار حيات مي‌باشد. ميزان نياز روزانه هر فرد 1 تا 2 ليتر مي‌باشد که بستگي به شرايط آب و هوايي و سن سال دارد، استفاده از آب آشاميدني سالم و گوارا يکي از مهمترين فاکتور هاي مصرف آب مي‌باشد.

ادامه >>


بسته‌بندي خرماي صادراتي

بسته بندي مذکور از نوع اوليه بوده بدين معنا که خرماهاي اماده صادرت درون يک پوشش پلي اميدي شفاف به اندازه مورد نظر گذاشته پس از دوخت درون بسته مذکور قرار داده مي شود جنس اين بسته از مقوايي با پوشش کرافت سفيد است...

ادامه >>


بسته‌بندي آدامس و خوشبو كننده دهان

 اين بسته‌بندي داراي دومحفظه شفاف بوده كه هم باعث زيبايي محصول شده و هم اين امكان را به استفاده كننده مي دهد كه چه مقدار از خوشبو كننده‌ها باقي مانده است،‌ كه با فشار انگشت سبابه در سوراخ تعبيه شده در روي محفظه بيروني، محفظه دروني تا حد خاصي بيرون مي آيد.

ادامه >>


طراحي شيشه و جعبه ادکلن

اساساً ادکلن و اجناس از اين نوع از گروه طراحي هاي ارزشمند محسوب مي شوند که زيبايي شناسي نقش مهمي در آن دارد. توليدات کارخانجات طراح fashion يا مد، طرح عطر را به عنوان يک نماد از شخصيت شرکت خودشان نشان مي دهند و بر اين پايه، نام طراح آن اثر يا حجم که به صورت بسته بندي ارائه مي شود، اهميت آنرا نشان مي دهد.

ادامه >>


ايده هاي گرافيک بسته بندي

بسته بندي امروزه علاوه بر حمل و نقل و نگهداري از کالا، وظايف متعدد ديگري از جمله معرفي، آموزش و فروش محتواي محصول را بر عهده دارد که اين امر با به کارگيري هوشمندانه از هنر گرافيک ميسر مي گردد. اطلاع رساني مناسب و ايجاد جذابيت بصري به گونه اي که هماهنگ با محصول باشد...

ادامه >>

شماره آينده
شماره پياپي ۱۰۰ - سال دهم - ارديبهشت ‌ماه ۱۳۹۳


شماره جديد
شماره پياپي ۹۹ - سال دهم - فروردين‌ماه ۱۳۹۳


صفحات زرد
صفحات زرد - شماره پياپي ۹۹ - سال دهم - فروردين‌ماه ۱۳۹۳


East AfriPack 2014
آذر هولوگرام
صفحه اصلي  |  درباره ما  |  اشتراک  |  تبليغات  |  نقشه سايت  |  تماس با ما

© کليه حقوق اين سايت متعلق به مجله
فناوري و توسعه صنعت بسته بندي مي‌باشد.